Як правильно замінити фільтр салона: поради спеціалістів

Нормальне функціонування автомобіля неможливе, якщо повітряний, масляний, паливний і очищувальний елемент в автоматичній коробці передач стали непридатними. Про них як мінімум не забувають і регулярно змінюють.

Коли потрібно міняти фільтр салону

Існують чіткі ознаки, які говорять про необхідність проведення процедури:

  • постійний неприємний запах у салоні, особливо після увімкнення кондиціонера;
  • слабка робота пічки взимку, кондиціонера влітку;
  • у салоні швидко запотівають вікна, тримається підвищений рівень вологості (відбувається внаслідок потрапляння води на фільтр);
  • у салон швидко проникають зовнішні запахи;
  • швидко забруднюється вітрове скло, приладова панель.

Чим загрожує забитий салонний фільтр?

Якщо фільтр забитий, то через нього повітря в салон ніяк не пройде, забір повітря буде зсередини салону. Такий фільтр перешкоджає потоку як холодного, так і гарячого повітря. Може з’явитися неприємний запах у салоні автомобіля. Може надмірно запотівати лобове скло. У кожного фільтра є свій ресурс. Він може відфільтрувати тільки певну кількість повітря. Згодом фільтр насичується вологою і перестає виконувати свої функції. На такому фільтрі цілком може зародитися “нове життя” (грибок, бактерії). Забитий фільтр може бути причиною, коли кондиціонер погано холодить або мимовільно вимикається. Навіть якщо ви виїжджаєте рідко фільтр салону рекомендується міняти щонайменше раз на півроку.

Де знаходиться салонний фільтр

Частенько його можна відшукати в районі “бардачка” – він стоїть за ним або ж під ним. У деяких машинах очищувальний елемент розташований під капотом.

Призначення салонного фільтра

Завдання салонного фільтра – очищати повітря, що надходить в автомобіль, яке “на підході” часто являє собою небезпечну для здоров’я суміш. Приземний шар у великих містах насичений вихлопними газами, викидами промислових підприємств та іншими речовинами, що безпосередньо можуть впливати на стан здоров’я.

Яким боком ставити фільтр салону

У більшості випадків на фільтрах можна знайти стрілки або написи, що вказують на напрямок потоку повітря. Це означає, що фільтр потрібно встановлювати так, щоб повітря проходило через нього згідно із зазначеними стрілками.

Якщо ви не знаєте, яким боком вставляти салонний фільтр, краще вивчити інструкцію автовиробника або звернутися до фахівців.

 

Однак є кілька порад, які допоможуть вам, якщо ви все ж таки вирішили замінити фільтр самостійно:

  • Якщо на фільтрі немає жодних позначень – без різниці як його ставити.
  • Якщо на фільтрі стрілка з написом UP – ставити стрілкою вгору
  • Якщо на фільтрі стрілка з написом AIR FLOW – ставити стрілкою вниз.
  • Якщо немає стрілок, а є незрозумілі написи – ставити так, що б вони не були догори дриґом.
  • Якщо є тільки стрілка і ніяких написів – ставити стрілкою у напрямку потоку із забірника в салон.

ТОП-5 брендів салонних фільтрів

Нині на ринку присутні фільтри двох видів – пилові та вугільні. Виробляють їх компанії з Європи, Азії та США. Розібратися в розмаїтті пропозицій брендів і вибрати відповідне рішення вам допоможе рейтинг виробників найкращих салонних фільтрів.


1. Mann      

Німеччина


Одним із найвідоміших виробників витратних матеріалів є німецька компанія MANN. Коефіцієнт пропуску пилу в таких виробах не перевищує 5,9%. Аеродинамічний опір фільтрів становить 30-137 мм рт. ст. Важлива перевага моделей бренду – наявність біофункціонального покриття, яке знижує ризик потрапляння в атмосферу салону алергенів.


2. Knecht MAHLE

Німеччина


До числа провідних виробників салонних фільтрів належить і компанія Knecht MAHLE. В асортименті є як звичайні антибактеріальні фільтри салону, так і фільтрувальні елементи з частинками активованого вугілля. Вони відмінно усувають неприємні запахи і пил.


3. Denso

Японія


Цей виробник протягом кількох десятиліть входить до трійки лідерів з виробництва запчастин для автомобілів різних груп. Згідно зі статистикою, в 90% авто присутня хоча б одна деталь бренду Denso. Фільтрувальним елементом у салонних фільтрах компанії є фліс. Він гарантує ефективне вловлювання навіть невеликих частинок бруду, Крім цього, виробник пропонує комбіновані деталі, оснащені шаром з активованого вугілля та антибактеріальним елементом. Товари цього бренду підходять не для всіх моделей авто.


Важливий факт: у багатьох автомобілях салонні фільтри Denso встановлюються заводом-виробником. Тому вибираючи Денсо, практично ви вибираєте оригінал.


4. WiX

Ізраїль


Бренд Вікс відомий двома показниками – високою якістю продукції і найширшим асортиментом фільтрів. У каталогах компанії представлено понад 6 000 модифікацій, серед яких присутня величезна кількість деталей для очищення повітря в салоні. Ізраїльська компанія пропонує моделі для багатьох марок авто як європейського, так і азіатського виробництва.


5. Bosch

Німеччина


Фільтри салону цього бренду вибирають багато водіїв. Увага до неї цілком виправдана, адже салонні фільтри цієї компанії гарантують дійсно високу якість очищення повітря. Ці деталі нейтралізують запахи, пил і алергени, мають тривалий термін служби.

Особливість лінійки Bosch – присутність у ній моделей з кокосовим вугіллям і протиалергенних з іонами срібла.

viber telegram