Ходова частина автомобіля – це комплекс механізмів, який включає систему управління, підвіску, гальма, рульове управління і колеса. Вона забезпечує стабільність, керованість та безпеку автомобіля.
Коли потрібна діагностика ходової частини автомобіля
Щоб з’ясувати точну причину несправностей ходової частини, обов’язково необхідно здійснити діагностику ходової частини. Така діагностика рекомендована при наступних симптомах:
- Наявність гулу, стуку, інших сторонніх звуків при їзді. У такому разі слід розраховувати на необхідність ремонту окремих елементів підвіски ходової частини.
- Поява вібрацій
- Нестійкість під час руху
- Проблеми зі стиранням шин
- При повороті авто помітно тягне в один бік. У такому разі швидше за все потрібний ремонт системи стабілізації ходової
- Помітне збільшення гальмівного шляху та інші неприємні симптоми під час руху авто.
Також важливо розуміти, що відсутність вищевказаних симптомів ще не гарантує відсутність проблем з ходовою частиною авто.
Важливо проводити діагностику ходової частини регулярно з метою профілактики, щоб запобігти серйозних проблем з вашою машиною.
Як часто слід проводити діагностику? Рекомендуємо звіритися з посібником з експлуатації вашого автомобіля та умовно розділити цей термін на 2. Чому? Справа в тому, що всі норми технічного обслуговування є усередненими, в яких не передбачена експлуатація авто під час руху на вітчизняних дорогах або руху ґрунтовими дорогами. Особливо це важливо враховувати, якщо ви власник іномарки.
Найкращий час для перевірки ходової частини – 2 рази на рік. Наприклад, діагностику можна проводити разом із заміною зимової та літньої гуми. Другий спосіб – орієнтуватися на пробіг. Інтервали пробігу вказані у сервісній книжці вашого автомобіля: 10 000, 20 000, 50 000 км (залежно від моделі). Тобто, наприклад, у вашій сервісній книжці вказано, що ходова перевіряється кожні 10 000 км, а з урахуванням наших доріг близько 5 000 км.
Також рекомендується проводити діагностику ходової частини після аварійного зіткнення або заміни будь-яких елементів.
Регулярна діагностика дозволяє виявити проблеми в ранній стадії та запобігти серйозним наслідкам.
Як провести діагностику ходової частини автомобіля самостійно
Багато хто цікавиться тим, чи можна провести діагностику самостійно?
Ви можете провести діагностику ходової частини автомобіля самостійно, використовуючи базові інструменти, такі як домкрат, викрутки та ключі.
Але є чіткі правила та послідовність такої діагностики, отже:
- Перед початком діагностики переконайтеся, що автомобіль перебуває на рівній поверхні і ніякі елементи не рухаються або перебувають у русі.
- Потім перевірте стан шин на наявність порізів, проколів чи стирання.
- Перевірте гальмівні диски та колодки на зношування та важелі підвіски на стан.
- Також перевірте рульову тягу та важелі рульового керування на знос та коректну установку.
Важливо! Слід зазначити, що цю діагностику своїми руками слід проводити лише за наявності високих знань механізмів авто, а також за наявності досвіду роботи на станціях технічного обслуговування. В інших випадках краще звернеться до спеціалізованого автосервісу.
Як здійснюється комп’ютерна діагностика ходової частини автомобіля на сто і чому це результативніше?
Комп’ютерна діагностика ходової частини автомобіля проводиться за допомогою спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення. Ця діагностика дозволяє виявляти приховані проблеми та помилки в електронних системах управління.
Комп’ютерна діагностика також допоможе визначити несправності, які не можна виявити вручну. Вартість комп’ютерної діагностики може змінюватись в залежності від місця проведення, марки автомобіля та рівня складності проблеми.
Для пошуку СТО, що спеціалізується на діагностиці ходової частини автомобіля, рекомендується звернутися до відгуків та рекомендацій інших автовласників. Також можна звернутися до дилера автомобільної марки або професійних сервісних станцій.
Щоб записатись на діагностику ходової до СТО, телефонуйте за номером: 097 299 29 95