Як перевірити датчик АБС

Гальмівна система, оснащена технологією ABS (антиблокувальна гальмівна система) – це те, чого бажає кожен водій, який дбає про підвищену безпеку під час водіння. Вона добре працює в ситуаціях, коли необхідне різке гальмування, а також полегшує зупинку автомобіля на зледенілій дорозі.

Системи ABS координують гальмівне зусилля за допомогою датчиків. Що вони являють собою і як перевірити датчики ABS у своєму автомобілі? Сучасна технологія датчиків набагато досконаліша, ніж кілька років тому.

Як це працює

Сьогодні робота датчика ABS у більшості автомобілів полягає у розміщенні двох магнітно взаємодіючих елементів:

  • датчик;
  • провідна шестерня.

Датчик містить магній та фазочутливий детектор, а також кабель, який надсилає дані на комп’ютер ABS. Він пов’язаний з провідною шестернею (або іноді магнітним колесом), яка обертається, інформуючи про швидкість колеса або зусилля гальмування. Датчик фіксує цю інформацію за рахунок зміни електромагнітного поля, викликаного «зуб’ями» колеса, що рухаються.

На жаль, так як датчики антиблокувальної системи розташовані біля колеса, вони схильні до впливу бруду, турбулентності та інших факторів, які рано чи пізно можуть стати причиною поломки або некоректної роботи.

Який опір датчика АБС?

Опір – це фізична величина, що інформує про протидію протіканню струму. Це сила опору, що використовується для захоплення будь-якої мінливості колеса, що обертається. У датчиках ABS вимірювання опору на дроті зазвичай становить від 1000 до 2000 Ом.

Щодо постійне показання вказує на справний датчик. Якщо виміряний опір змінюється (зменшується або збільшується) без видимих причин, це може означати пошкоджений або забруднений датчик, який слід очистити або замінити.

Як перевірити датчик АБС

Сучасні виробники автомобілів та компонентів намагаються максимально спростити діагностику окремих компонентів. Саме тому в багатьох автомобілях доступ до роз’ємів датчика АБС знаходиться всередині салону поряд з іншою електронікою.

Що стосується задніх датчиків, роз’єми до них можуть бути під заднім сидінням або всередині багажника. Однак часто буває (у старіших моделях автомобілів), що для перевірки датчика АБС доводиться знімати колесо, використовувати яму або витяг на стійці.

Наприклад, щоб перевірити датчик ABS на BMW e46, достатньо використовувати органи керування на панелі приладів. Потрібно увімкнути запалення та почекати деякий час. Якщо загоряться дві лампочки ABS і трикутник зі знаком оклику в колі і стрілкою, то можна бути впевненим, що вийшов з ладу передній датчик ABS. Якщо додатково загоряється третій індикатор, що сигналізує про те, що ручник затягнутий (а ручник не затягнутий) – треба дивитися датчик АБС ззаду.

Набагато точнішим методом перевірки датчика є комп’ютерна діагностика. Іноді може статися так, що датчик ABS працює, але комп’ютер має проблеми зі зчитуванням даних. Для того щоб визначити точні причини відмови АБС, потрібно звернутися до спеціалізованого автосервісу.

viber telegram