Що таке розвал-сходження коліс? Тонкощі ремонту

Розвал-сходження коліс – це кути нахилу і повороту коліс автомобіля відносно вертикальної і горизонтальної площин. Вони впливають на керованість, стабільність і знос шин автомобіля.

Що таке розвал-сходження?

Розвал-сходження коліс – це кутові параметри, які визначають положення коліс відносно вертикалі та одне до одного. Розвал – це кут, утворений площиною колеса і вертикальною площиною, а сходження – це відстань між передніми або задніми краями коліс, виміряна на рівні і нижче (коли колеса повернуті до краю дороги) і вгорі (коли колеса повернуті всередину).

Коли потрібно робити розвал-сходження?

Регулярна перевірка сходження коліс необхідна для забезпечення безпеки і довговічності автомобіля. Неправильне сходження коліс може призвести до нерівномірного зносу шин, підвищеної витрати пального, поганої керованості автомобіля, підвищеного зносу підвіски та рульового керування, вібрації на високих швидкостях і нерівномірного зносу гальмівних колодок.

Регулювання кутів

Регулювання кутів розвал-сходження коліс – це процедура, під час якої фахівці СТО змінюють положення коліс, щоб забезпечити правильний кут розвалу і сходження. При цьому також регулюються кути камбер і кастер. Камбер – це кут, утворений площиною колеса і вертикальною площиною, коли дивитися на колесо збоку. Він визначає кут нахилу колеса в площині руху автомобіля. Кастер – це кут, утворений площиною обертання колеса і вертикальною площиною. Він визначає кут нахилу осі обертання колеса відносно вертикалі в площині руху автомобіля.

Як зрозуміти, що потрібно перевірити розвал-сходження?

Існує низка попереджувальних ознак, що вказують на необхідність перевірки сходження коліс. Наприклад, якщо автомобіль вібрує, шумить або гримить під час руху, шини нерівномірно зношені, автомобіль нестійкий на високих швидкостях або під час проходження поворотів, це може бути ознакою того, що необхідно перевірити розвал-сходження.

Як самому перевірити розвал-сходження?

Перевірка розвал-сходження коліс проводиться на стенді в СТО. Однак, можна провести деякі прості перевірки самостійно. Наприклад, можна перевірити рівність відстаней між передніми і задніми краями коліс за допомогою рулетки або стрічки. Також можна перевірити кут розвалу коліс, поставивши автомобіль на рівну горизонтальну поверхню і вимірявши відстань між передніми і задніми краями коліс, а потім повернувши колесо на 20 градусів і повторивши вимірювання. Якщо різниця у відстанях між передніми і задніми краями коліс різна у двох положеннях, то це може вказувати на неправильний кут розвалу.

Як роблять розвал-сходження коліс в СТО?

Під час проведення регулювання кутів розвал-сходження коліс у СТО фахівці використовують спеціальне обладнання, що дає змогу точно визначити і скорегувати кути розвалу, сходження, камбера і кастера. Спочатку автомобіль піднімають на спеціальний підйомник, потім встановлюють його на стенд, де вимірюють кути розвалу, сходження, камбера і кастера. Після цього проводяться коригування, які залежать від конкретної марки і моделі автомобіля, а також від його характеристик і особливостей.

Тому, регулярна перевірка і регулювання розвалу-сходження коліс необхідна для забезпечення безпеки і довговічності автомобіля. Ознаки неправильного сходження коліс можуть призвести до таких проблем, як нестійкість на дорозі, підвищене зношування шин і збільшена витрата палива. Тому, якщо у вас виникли підозри на наявність проблем з розвалом-сходженням коліс, рекомендується звернутися в СТО для діагностики та ремонту.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися, що таке розвал-сходження коліс, коли його потрібно робити, як проводиться регулювання кутів і як самостійно перевірити розвал-сходження. Дотримуйтесь рекомендацій професіоналів і дбайте про свою безпеку на дорозі.

viber telegram