Промивка двигуна при заміні масла в Києві. Ремонт або заміна двигуна
Коли промивка двигуна є обов’язковою:
- Заміна старої оливи на нову
- Покупка б/у машини
- Інтенсивна або тривала експлуатація авто
- Авто має турбо двигун
- Демонтаж або повне розбирання двигуна
Більшість людей міняють оливу раз на рік, незалежно від пробігу. За цей час частки бруду та пилу, які накопичилися в двигуні, забивають фільтри. І звичайний злив масла не допоможе – наліт залишиться всередині двигуна. Тому при заміні оливи одночасно виконується і промивання системи охолодження для двигуна.
Навіщо потрібно промивання двигуна?
Питання, чи потрібно робити промивання, виникає мало не при кожній заміні мастила. Основних завдань у цієї процедури два:
- видалити залишки старої оливи, які неминуче зберігаються в порожнинах двигуна під час заміни;
- позбутися відкладів бруду, який постійно накопичується в мастилі і з часом може забивати канали, призводячи до мастильного голодування і навіть до необхідності капітального ремонту двигуна.
Однак, якщо ви постійно заливаєте мастило однієї марки, досить високої якості, робите заміну своєчасно і правильно, то промивати двигун кожен раз зовсім не потрібно. Робити це необхідно (або настійно рекомендується) лише в таких ситуаціях:
- після покупки автомобіля, якщо він купується не в салоні, а з рук. Ви не можете точно знати, як експлуатував машину попередній власник, чи вчасно він міняв мастило, які мастильні матеріали використав. Тому краще перестрахуватися;
- якщо ви міняєте тип мастила у двигуні – не лише при переході з “мінералки” на синтетику (хоча в цьому випадку промивання особливо важливе), а й при зміні марки або в’язкості оливи. Присадки в різних мастилах можуть відрізнятися, і змішувати їх небажано. Також варто промити мотор, якщо в дорозі ви були змушені залити мастило низької якості;
- під час експлуатації транспортного засобу у важких умовах. Якщо ви любите водити швидко, багато і агресивно, а також їздите по складних дорогах, то про промивання слід згадувати частіше, оскільки відклади утворюються в більшій кількості;
- якщо у вас машина з турбованим мотором. Турбіна не лише «любить» якісну оливу, але і «боїться» бруду в системі мастила;
- після проходження позначки у 50 тис. км пробігу;
- після капремонту силового агрегату.
Способи промивання двигуна
- Моторна олива. Вважається безпечним, але малоефективним варіантом. Після зливання старої оливи в движок заливають нову. Але лише до мінімального рівня, достатнього для запуску авто. Далі мотор проганяють на холостому ходу пару-трійку хвилин та глушать. Масло знову зливають, після чого додають нову рідину. Даний спосіб знижує кількість сміття в моторі, але повністю його не видаляє. Відкладення бруду на стінках теж залишаються недоторканими.
- Вакуумний насос. Його використовують на СТО для швидкої заміни моторної оливи. Ним же можна викачати з движка залишки даної рідини. Спосіб теж малоефективний, оскільки видалити весь бруд не вийде.
- «П’ятихвилинки». Так називаються очисні рідини, які доливають в масло на 5 хвилин. На цей же час запускають двигун на холостому ходу. Потім рідина зливається. Зрозуміло, що за такий короткий час весь бруд не усувається.
- «Довгограючі промивання». Вважаються найбільш ефективними. Доливаються в старі оливи за кілька днів до його заміни. За цей період рекомендується намотати від 50 до 500 км пробігу. Потім старе масло зливається і заливається нове. За такий тривалий час бруд розчиниться та легко витече.
Перед використанням переконайтеся, що програма сумісна з поточною оливою.
Переваги промивання двигуна:
сповільнюється знос тертьових поверхонь двигуна;
продовжується термін служби нової порції мастило та фільтра;
розчиняються відкладення у двигуні.
Як робиться промивання на сучасному СТО MB Master
Промивання двигуна – процедура відносно нескладна, але має свої нюанси.
Порядок роботи зазвичай такий:
з охолодженого двигуна зливається стара олива і заливається промивальний засіб;
на певний період часу (зазвичай – вказаний в інструкції до препарату) заводиться двигун;
мотор глушиться, і розчин зливається;
із метою поліпшення якості роботи знімається піддон і очищується від наростів бруду;
ставиться фільтр і заливається свіже мастило.
Іноді мийний засіб продається у вигляді концентрованого розчину. У цьому випадку його потрібно додати до старого мастила, а потім виконати пункти, зазначені вище.
Хочете переконатися, що процедура була ефективною? Існує нескладний спосіб це перевірити: якщо замір компресії двигуна показав зростання тиску на всіх його циліндрах, то, ймовірно, мастильні відкладення були видалені та мета досягнута.
Корисні поради
Кожен сам вирішує для себе, чи потрібно промивати двигун при заміні масла чи ні. Але якщо ви нещодавно придбали б.в автомобіль, промивку двигуна рекомендовано зробити.
Потрібно відповісти на запитання: двигун брудний чи чистий? Для цього відкрутіть кришку маслозаливної горловини і за допомогою ліхтарика загляньте всередину. Якщо там чистий метал – двигун чистий і промивка не потрібна.
Краще та ефективніше міняти масло не через 10 000 км, а через 7 500 км. Це сприятиме уповільненню зносу деталей двигуна.
С которыми мы работаем уже не первый год. Мы являемся сертифицированым сервисным центром с професиональными механиками.