Щойно настають перші по-справжньому теплі дні, захист автомобіля від сонячних променів стає вкрай актуальним. Мало кому хочеться відчувати дискомфорт, перебуваючи по кілька годин у задушливому салоні під час далеких поїздок або намагаючись поїхати на автомобілі з роботи додому після декількох годин його перебування під відкритим сонцем.
Додаткове охолодження салону у вигляді кондиціонера покликане врятувати ситуацію, але іноді й кліматичне обладнання не справляється зі спекою або просто виходить з ладу. У такій ситуації опинявся практично будь-який водій, і багато хто з нас знає кілька секретів, які допомагають спекотним літом.
Як полегшити собі поїздку на автомобілі в спеку
Чим небезпечна машина в спекотну погоду? По суті, організм реагує так само, як і перебуваючи поза машиною в спеку. Можливі наслідки теплової втоми включають в себе:
- втрату концентрації;
- нервозність;
- підвищення рівня агресії;
- втому;
- погіршення самопочуття;
- перегрів та зневоднення організму;
- погіршення симптомів серцево-судинних захворювань.
Перегрів під час водіння автомобіля ще більш небезпечний, оскільки його негативний вплив на водіїв може призвести до аварії. Тому варто заздалегідь підготуватися до водіння в спекотних літніх умовах!
Як же підготувати автомобіль до літньої їзди? Існують певні методи зниження негативного впливу спекотної погоди на ваш автомобіль. Якщо ви ними скористаєтеся, ваша подорож стане менш обтяжливою.
Способи, які допоможуть пережити спеку в машині:
- Захистіть свій автомобіль від сонця.
У літні дні не чекайте, поки сонце нагріє ваш автомобіль. Спробуйте припаркуватися в тіні — вже один цей маленький факт має величезне значення. Світловідбивна плівка на лобовому склі може стати постійним атрибутом вашого автомобіля.
Також можна розглянути можливість тонування задніх бічних стекол і заднього скла. Тільки пам’ятайте, що плівка для тонування заднього скла повинна мати відповідні сертифікати — інакше вас можуть оштрафувати.
- Перевірте шини.
По-перше, влітку використовуйте літню гуму. Вона краще переносить високі температури, ніж зимові або навіть всесезонні шини. Причому різке гальмування на зимових шинах займе більше часу, ніж на літніх, адаптованих до спеки. Сезонна заміна шин підвищує безпеку руху як для вас, так і для ваших пасажирів.
По-друге, перевірте тиск. Висока температура може призвести до його надмірного підвищення (що прискорює знос центральної частини протектора). Достовірні результати ви отримаєте, якщо перевірите тиск у холодних шинах (перед поїздкою або проїхавши максимум 1-2 км).
- Перевірте кондиціонер.
Непрацюючий кондиціонер при температурі +35 градусів за Цельсієм — це сценарій прямо з фільму жахів. Тому почніть діяти навесні. Кондиціонер вимагає регулярних перевірок, включаючи фумігацію. Це допомагає видалити з системи будь-які бактерії та грибки. Також не забудьте долити охолоджуючу рідину!
- Провітріть салон автомобіля.
Чи знаєте ви, скільки градусів може бути в гарячій машині? Всього через годину перебування на сонці температура може сягати 60 градусів за Цельсієм! Як же знизити температуру в гарячій машині, в яку ви тільки сідаєте?
Найкращий варіант – це відкрити вікна та самі двері для провітрювання і кілька разів закрити й відкрити їх з одного боку авто. Це допоможе «виштовхнути» нагріте повітря із салону та замінити його прохолоднішим з вулиці.
Далі сідайте в салон і ввімкніть кондиціонер на мінімальну температуру охолодження та максимальну потужність, не закриваючи вікна. Почніть рух і дочекайтеся, коли в салоні більше не залишиться надто гарячого повітря. Закрийте вікна, знизьте температуру охолодження та зменшіть потужність кондиціонера.
- Подбайте про власний комфорт.
Навіть найбільш підготовлена машина — це тільки половина справи. Важливо, щоб водій і його пасажири також були підготовлені до спеки. Просторий одяг з льону або бавовни, сонцезахисні окуляри та пляшка води обов’язкові.
Як захистити авто від поломок у спеку – корисні поради
Насправді рекомендації фахівців досить прості та зрозумілі:
- паркуйтеся в тіні за можливості;
- користуйтеся екранами із сонцезахистом;
- регулярно чистьте салон;
- не лінуйтеся мити машину (зайвий бруд у вигляді масляних підтікань на двигуні здатний акумулювати додаткове тепло);
- використовуйте захисний віск;
- затонуйте скло;
- маскуйте подряпини на лобовому склі, щоб уникнути появи «ефекту лупи»;
- слідкуйте за багажем у салоні (мається на увазі легкозаймисті предмети);
- приберіть із салону запальнички, аерозольні балончики та електроніку;
- регулярно перевіряйте рівень рідин у різних робочих системах автомобіля.
Якщо немає можливості поставити машину в тінь, але у вас є автомобільний тент або чохол — відмінно! Таке рішення вкрай актуальне серед автомандрівників, які віддають перевагу відпочинку в автокемпінгах або на пляжах влітку.