Як підняти скло, якщо зламався склопідйомник

Шум при опусканні та піднятті вікна, неможливість його нормально закрити, відсутність реакції на кнопку керування – це найпоширеніші симптоми несправності електросклопідйомників у сучасних автомобілях.

Відмова цієї системи, за загальним визнанням, є нешкідливою для безпеки водіння, але в той же час виключає комфортне використання транспортного засобу. Мало приємного в тому, щоб їздити в дощ з відкритим вікном або паркувати десь таку машину.

В даний час важко уявити автомобіль без електросклопідйомників. Ручні механізми можна зустріти тільки на старих авто, а використання електросистеми лише трохи збільшує ціну автомобіля. Але що робити, якщо ваше скло перестало нормально працювати?

Перевірка запобіжника

Перше, що потрібно перевірити, якщо якийсь електричний компонент виходить з ладу, це запобіжник. Блок запобіжників знаходиться під кермовим колесом. На верхньому корпусі коробки є маркування запобіжників – це допоможе знайти саме той, який вам потрібний.

Просто заміна запобіжника – це лише початок. Збій може повторитись. Якщо запобіжник перегорів, то десь у системі коротке замикання. Також могло вийти з ладу реле, яке відповідає за роботу електросклопідйомників. Реле може бути в коробці під кермом, разом із запобіжниками, або в коробці під капотом автомобіля.
Симптоми виходу з ладу електросклопідйомника

Як визначити, що склопідйомник несправний? Основні симптоми такі:

  • уривчаста робота підйомника (підйомник зупиняється під час роботи);
  • вікно погано закривається, ніби відірвалося від напрямної (випирає) або не стосується верхнього краю вікна;
  • скло сильно шумить під час руху;
  • скло при закриванні ударяється об верхню раму вікна з великою силою;
  • вікно не реагує на натискання кнопки керування.

Що робити, якщо вікно не зачиняється? Якщо заміна запобіжників не допомогла, буде потрібна допомога професійного автомеханіка.

Як відбувається ремонт?

У разі пошкодження проводів можна використовувати цілий новий пучок кабелів, що йде до дверей, або замінити один конкретний провід (є спеціальні ремкомплекти).

У разі пошкодження самого механізму встановлюється новий механізм склопідйомника. Для цього необхідно демонтувати дверні панелі та інші покриття із внутрішньої сторони дверей. Зламані механізми зазвичай ремонту не підлягають. Їх можна почистити, видалити іржу та змастити, але це рідко усуває проблеми у роботі.

viber telegram